Alle Segway Navimow modellen op een rij: welke past bij welke tuin?

Het actieve assortiment bestaat uit twaalf Navimow-producten, waaronder de H5 Pro waarvan prijs en specificaties nog niet bekend zijn. Hieronder vergelijken we de elf modellen met bekende prijs en oppervlakte uit de I-serie, H-serie, X4-reeks en Terranox. De namen lijken op elkaar, de specificaties overlappen, en het duurste model is lang niet altijd het model dat jouw tuin aankan.
Het korte antwoord: de keuze draait om drie dingen, in deze volgorde. Hoe stéíl is de tuin — dat sluit hele series uit. Hoe gróót is hij — dat bepaalt de maat binnen de serie. En hoe snel moet het klaar zijn — dat bepaalt of je een smalle of een brede maaier nodig hebt. Oppervlakte alleen is de meest gemaakte denkfout.
Hieronder staan alle modellen naast elkaar, met de rekenregel die wij zelf gebruiken om een tuin naar een model te vertalen.
Hoe de modelnamen werken
Als je de logica eenmaal doorhebt, leest het rijtje een stuk makkelijker.
Het getal is grofweg de oppervlakte in honderdtallen. Een H206 doet 600 m², een H215 doet 1500 m², een X430 doet 3000 m² en een X450 doet 5000 m². Niet exact, maar wel als richtlijn.
De serieletter zegt hoe hij navigeert en hoe zwaar hij is. I is de instapserie, H werkt met LiDAR, X is de grote klasse.
X4 en Terranox vormen de grote klasse. De X4-reeks is vierwielaangedreven en maait 43 cm breed. De Terranox is voor grote tuinen en terreinen tot 24.000 m².
AWD staat voor aangedreven wielen. Bij de i210 AWD is dat wat het verschil maakt tussen 35 en 60 procent helling.
Terranox is de professionele lijn. De CM120 en CM240 zijn dezelfde bouw als de X4-reeks, maar met een grotere accu en langere maaitijd, bedoeld voor terreinbeheer in plaats van voor een tuin.
Alle modellen op een rij
| Model | Serie | Tot | Helling | Maaibreedte | Maaiduur | Prijs |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Navimow i108E | I-serie | 800 m² | 35% | 18 cm | 120 min | € 899 |
| Navimow i210 AWD | I-serie | 1.000 m² | 60% | 18 cm | 120 min | € 1.199 |
| Navimow H206 | H-serie | 600 m² | 45% | 22 cm | 110 min | € 1.699 |
| Navimow H210 | H-serie | 1.000 m² | 45% | 22 cm | 110 min | € 1.899 |
| Navimow H215 | H-serie | 1.500 m² | 45% | 22 cm | 170 min | € 2.199 |
| Navimow H230 | H-serie | 3.000 m² | 45% | 22 cm | 220 min | € 2.599 |
| Navimow X420 | X-serie, X4 | 2.000 m² | 84% | 43 cm | 90 min | € 2.499 |
| Navimow X430 | X-serie, X4 | 3.000 m² | 84% | 43 cm | 110 min | € 2.799 |
| Navimow X450 | X-serie, X4 | 5.000 m² | 84% | 43 cm | 130 min | € 3.199 |
| Navimow CM120 Terranox | Terranox | 12.000 m² | 84% | 43 cm | 145 min | € 5.499 |
| Navimow CM240 Terranox | Terranox | 24.000 m² | 84% | 43 cm | 180 min | € 6.999 |
Op de Terranox-modellen zit twee jaar garantie, op alle andere modellen drie jaar.
De rekenregel: hoe je de juiste maat kiest
De opgegeven maximale oppervlakte is een bovengrens onder ideale omstandigheden, geen advies. Wij rekenen zo:
Een eenvoudige tuin: tel er 10 tot 20 procent bij op. Eén aaneengesloten stuk gras, weinig obstakels, geen rare hoeken. Heb je 800 m², dan zoek je een model dat 900 tot 1000 m² aankan.
Een complexe tuin: tel er nog eens 10 tot 20 procent bovenop. Meerdere zones, smalle doorgangen, veel borders, bomen en tuinmeubilair. Dan kom je bij diezelfde 800 m² al snel op een machine die 1000 tot 1100 m² aankan.
De reden is simpel: een robotmaaier verliest tijd aan rijden zonder maaien. Hoe meer losse stukken, hoe vaker hij moet verplaatsen, terugkeren en opnieuw beginnen. Die tijd staat niet in de specificaties, maar merk je wel als het gras in het voorjaar sneller groeit dan hij het wegwerkt.
Waar de meeste mensen op misgrijpen
Duurder is niet steiler
De i210 AWD neemt hellingen tot 60 procent. De X4-reeks en Terranox kunnen hellingen tot 84 procent aan. Kijk bij een schuine tuin eerst naar het klimvermogen en daarna naar de oppervlakte.
Heb je een talud, een dijk of een tuin op een helling? Dan kijk je naar de i210 AWD voor kleine oppervlaktes, of naar de X4-reeks die tot 84 procent gaat.
Meer vierkante meters betekent niet meer geld
Je betaalt niet alleen voor oppervlakte, maar ook voor wat de machine aankan. De X430 is vierwielaangedreven, neemt hellingen tot 84 procent en maait 43 cm breed.
Het abonnement na twee jaar
Bij elk model zit één tot twee jaar dataverbinding inbegrepen, afhankelijk van het model. Daarna kost die € 30 per jaar.
Eerst het misverstand uit de wereld: dat abonnement heeft niets met de navigatie te maken. De netwerkcorrectie waarmee de maaier zijn positie bepaalt is gratis en blijft altijd werken. Hij maait dus gewoon door, ook zonder abonnement.
Waar het abonnement wél voor is, is de verbinding met de app op afstand. Zet je hem op wifi in plaats van 4G, dan let je op één ding: buiten wifibereik geeft de robot geen meldingen en geen locatie meer door. De diefstalbeveiliging werkt dan niet — precies op het moment dat je hem nodig hebt, namelijk als de machine van je perceel af is. Met 4G werkt dat wel.
Voor een machine die onbewaakt in de tuin staat is dat een afweging van dertig euro per jaar tegen het terugvinden van een gestolen maaier.
Wat wij het meest verkopen
De X4-reeks is met afstand ons bestverkochte model. Dat komt door de combinatie: 84 procent helling, 43 cm maaibreedte, vierwielaandrijving en een uitgebreid pakket functies. Voor wie een tuin heeft die niet vlak en niet klein is, is dat op dit moment de scherpste keuze in het assortiment.
Dat betekent niet dat het voor iedereen het juiste model is. Een vlakke stadstuin van 400 m² heeft niets aan 43 cm maaibreedte en 29 kilo machine.
Nog geen keuze gemaakt?
Twijfel je tussen twee modellen, of weet je niet zeker hoeveel zones jouw tuin oplevert? Gebruik onze tuinanalyse-tool of vraag advies aan — dan rekenen we het samen door voordat je iets bestelt. Dat kost niets en het scheelt achteraf de duurste fout die er is.
Past Segway uiteindelijk niet bij je tuin, of zoek je een tweedehands machine of inruil? Kijk dan op Robotmaaier.com, ons eigen bedrijf, waar we naast Segway ook andere merken voeren.
Veelgestelde vragen
Welke Navimow moet ik kiezen? Kijk eerst naar de helling van je tuin, dan naar de oppervlakte, dan naar hoe snel het klaar moet zijn. Bij hellingen boven de 45 procent kom je uit bij de i210 AWD of de X4-reeks. Is de tuin vlak, dan bepaalt de oppervlakte de maat: tel 10 tot 20 procent bij de werkelijke oppervlakte op, en nog eens 10 tot 20 procent als de tuin uit meerdere zones bestaat.
Wat is het verschil tussen de I-serie, H-serie en X-serie? De I-serie is de instapklasse voor tuinen tot 1.000 m² met een maaibreedte van 18 cm. De H-serie werkt met LiDAR en dekt 600 tot 3.000 m² met 22 cm maaibreedte. De X4-reeks is vierwielaangedreven voor tuinen tot 5.000 m²; de Terranox is voor grote tuinen en terreinen tot 24.000 m².
Welke Navimow kan het steilst? De X4-reeks en de Terranox-modellen halen 84 procent. Binnen de kleinere modellen is de i210 AWD met 60 procent de sterkste klimmer.
Kost een Segway Navimow een abonnement? Bij aanschaf zit één tot twee jaar dataverbinding inbegrepen, daarna € 30 per jaar. Dat abonnement is alleen voor de verbinding met de app op afstand, niet voor de navigatie — de netwerkcorrectie voor de positiebepaling is gratis en blijft altijd werken. Je kunt de maaier dus zonder abonnement op wifi laten draaien, maar dan vervalt de diefstalbeveiliging: buiten wifibereik geeft de robot geen locatie of meldingen meer door.
Welk model is het populairst? De X4-reeks, vanwege de combinatie van vierwielaandrijving, 43 cm maaibreedte, 84 procent klimvermogen en een prijs die dicht bij de lichtere modellen ligt.
Hoeveel garantie zit er op een Segway Navimow? Drie jaar op de I-, H- en X-serie. Op de Terranox-modellen twee jaar.
Specificaties en prijzen: prijspeil september 2026. Opgegeven oppervlaktes zijn fabrieksmaxima onder ideale omstandigheden.


